Aktualności: Iluzja i złudzenia optyczne - Bułgaria
Iluzja i złudzenia optyczne - Bułgaria
/

W Bułgarii spotkaliśmy się w dniach 26-30 marca 2014 a gościła nas szkoła znajdująca się w Targovishte: Secondary School „Prof. Nikola Marinov” Podczas pięciodniowego spotkania zgłębialiśmy tajemnice geometrii w iluzji i złudzeniach optycznych.

Zarówno gospodarze jak i wszyscy przybyli uczniowie prezentowali bardzo ciekawe prezentacje i przywiezione materiały. Ogromne zainteresowanie wzbudziły przywiezione z naszej szkoła anaglify oglądane przez emplusowe okulary. Uczniowie z Zajączka poświęcili również dużą część prezentacji stereogramom i technikom ich powstawania.

Jak zawsze podczas takich spotkań mieliśmy okazję zwiedzenia najciekawszych miejsc w okolicy goszczącej nas szkoły i poszukania geometrii wokół nas. Niezapomnianym przeżyciem była bez wątpienia wizyta w Wielkim Tyrnowie, które było średniowieczną stolicą Bułgarii. Jest to jedno z najstarszych miast w kraju, będące symbolem bułgarskiej niepodległości i państwowości. Równie ciekawa była wycieczka do Wielkiego Presława i wizyta w Muzeum Archeologicznym.