Aktualności: Projekt „Geometry in Everyday Life” rozpoczęty!
Projekt „Geometry in Everyday Life” rozpoczęty!
/

W Zespole Szkół Elektronicznych i Licealnych wraz z inauguracją nowego roku szkolnego rozpoczęła się realizacja wielostronnego projektu partnerskiego programu Comenius „Geometry in everyday life”. Głównym celem projektu jest przybliżenie uczniom zagadnień geometrycznych poprzez odniesienie ich do otaczającej nas rzeczywistości.

W projekcie uczestniczą szkoły aż z dziewięciu europejskich krajów: Łotwy, Litwy, Bułgarii, Chorwacji, Rumunii, Niemiec, Hiszpanii, Francji i Polski. Projekt będzie realizowany przez najbliższe dwa lata i jest całkowicie finansowany przez środki unijne. ZSEiL otrzymał na ten cel dofinansowanie w kwocie 20000 euro.

Głównym koordynatorem programu jest łotewska szkoła z Rygi Agenskalna Valsts gimnazja. Językiem roboczym projektu jest język angielski.

W dniach 24-28 września odbyło się w Rydze pierwsze spotkanie wszystkich partycypantów projektu. Żoliborską szkołę reprezentowali: pani Anna Sułek (szkolny koordynator projektu), pani Beata Domańska oraz dwaj uczniowie klasy 2c: Piotr Szaniawski i Tomasz Kondraciuk.

Program pięciodniowego spotkania był bardzo starannie przygotowany i umożliwił uczestnikom projektu wzajemne poznanie się, prezentację szkół uczestniczących w programie, wymianę pomysłów i doświadczeń oraz ustalenie planu wspólnej pracy na najbliższe miesiące. Łotewscy gospodarze projektu zadbali ponadto o bardzo dobrą atmosferę pracy i różnorodność zajęć. Była to również okazja do zwiedzenia Rygi oraz poznania kilku ciekawych miejsc na Łotwie.

Dla Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych jest to pierwszy projekt w ramach programu Comenius.