Tutaj byliśmy: Aichach, Augsburg, Monachium
Aichach, Augsburg, Monachium
/

Aichach, Augsburg i Monachium to trzy niemieckie miasta leżące w Bawarii. Największym z nich jest Monachium, uważane za stolicę piwa i ojczyznę słynnego króla Ludwika II Bawarskiego. Centralnym punktem miasta jest Plac Mariacki, na którym znajduje się słynna Wieża Zegarowa z kurantem, składającym się z 43 dzwonów i 32 marionetek. Wieża i neogotycki budynek Nowego Ratusza stanowią główną atrakcję miasta. Na placu można również podziwiać marmurową kolumnę maryjną, na której szczycie wznosi się złocona, brązowa figura Matki Boskiej ( patronki Bawarii) a także Stary Ratusz z końca XV wieku. Inne atrakcje turystyczne miasta to: Katedra Najświętszej Marii Panny, Rezydencja bawarskich królów oraz Kościół św. Jana Nepomucena.

Augsburg to trzecie co do wielkości miasto w Bawarii, założone w 15 roku p.n.e. przez cesarza Oktawiana Augusta. Świadectwem dawnej świetności jest Stare Miasto z renesansowymi i barokowymi pałacami, które kiedyś należały do najbogatszych rodzin. Na placu ratuszowym można zwiedzić Ratusz z niesamowitą Złotą Salą, odtworzoną po II wojnie światowej w najdrobniejszym szczególe. Będąc w Augsburgu trzeba również koniecznie zobaczyć X-wieczną Katedrę Najświętszej Marii Panny, która na przestrzeni wieków otrzymała jeszcze bliźniacze wieże oraz okna witrażowe, uznawane za najstarsze w Niemczech.

Aichach to miasto powiatowe Bawarii leżące około 20 km na północny wschód od Augsburga. Miasto nie ucierpiało podczas II wojny światowej jednak lata świetności ma już dawno za sobą. Obecnie liczy około 20 tys. mieszkańców i jest typowym niemieckim miasteczkiem.