Aktualności: Geometria w sztuce – Niemcy
Geometria w sztuce – Niemcy
/

Spotkanie w Niemczech odbyło się w dniach 4 -8 grudnia 2013 a jego tematem była „Geometria w sztuce”. Miejscem spotkania było małe miaseczko w Bawarii – Aichach.

Pierwszego dnia wszystkie drużyny prezentowały dzieła swoich najznakomitszych malarzy i rzeźbiarzy wykorzystujących w swoich pracach geometrię. Uczniowie klasy 3c Rafał Stawczyk i Mateusz Koperski zaprezentowali i omówili obrazy Tadeusza Makowskiego i Rafała Olbińskiego. Ich prezentacje pokazywały jak bardzo geometria jest faktycznie obecna w malarstwie.

Następnego dnia uczniowie mieli możliwość własnej interpretacji nowoczesnej sztuki malarskiej. Otrzymali niezbędne materiały plastyczne i przez kilka godzin wykonywali wspólnie wielkoformatowe obrazy. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i stworzyli bardzo ciekawe prace.

Trzeciego dnia wszyscy razem udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Fussen i Schwangau. Fussen, pełne średniowiecznych zabudowań w otoczeniu wzgórz, jezior i gór roztacza atmosferę ponadczasowości. W mieście tym powstał w 1562 roku pierwszy cech rzemiosła lutniczego w Europie. Schwangau jest słynne dzięki dwóm znajdującym się tu zamkom: Hohenschwangau i Neuschwanstein. Szczególnie ten drugi stanowi największą atrakcję Bawarii i przyciąga każdego roku ponad milion turystów. Zamek ten wybudował Ludwik II, na wysokości prawie 1000 metrów i sam go określał jako jeden z najwspanialszych i nieprzystępnych zamków rycerskich.

Ostatni dzień pobytu w Niemczech spędziliśmy zwiedzając Monachium.