Warsztaty z robotyki i programowania z okazji światowego Dnia Arduino

Warsztaty z robotyki i programowania z okazji światowego Dnia Arduino

24 marca 2023 uczniowie klasy 1F wzięli udział w  warsztatach  z robotyki i programowania z okazji światowego Dnia Arduino. Zajęcia poprowadzone zostały przez  trenerów  Science and Innovation Center w Centralnym  Domu Technologii.

Na warsztatach uczniowie  mieli możliwość zbudowania czujnika cofania  na Arduino, czyli jednego z podstawowych elementów systemu inteligentnego samochodu.. Jest to urządzenie elektroniczne, które pozwala na automatyczne wykrycie odległości od przedmiotów oraz w zależności od otrzymanego wyniku przekazanie informacji o zagrożeniu do użytkownika.

Science and Innovation Center to innowacyjny startup stworzony przez pasjonatów nowych technologii. Trenerzy posiadają wieloletnie doświadczenie i szeroką wiedzę z zakresu robotyki, programowania i elektroniki.