Klasy w zawodzie technik urządzeń dźwigowych pod patronatem firmy Schindler Polska sp. z o.o.

Współpraca Zespołu Szkół Elektronicznych i Licealnych z Schindler Polska, która trwa nieprzerwanie od 22 marca 2017 r., ma na celu wykształcenie wysoko wyspecjalizowanych fachowców w branży dźwigowej.

W ramach patronatu:

• uczniowie klas w zawodzie technik urządzeń dźwigowych rokrocznie biorą udział w organizowanych przez Schindler Polska praktykach zawodowych,
  • najlepsi uczniowie na koniec roku szkolnego otrzymują nagrody rzeczowe,
  • nauczyciele zawodu biorą udział w specjalistycznych warsztatach/szkoleniach,
  • raz w roku organizowana jest wycieczka lub spotkanie informacyjno-szkoleniowe w siedzibie firmy dla jednej z klas w zawodzie technik urządzeń dźwigowych,
  • trzej najlepsi uczniowie w danym roku są przyjmowani na płatne praktyki/staże wakacyjne,
  • Schindler Polska współpracuje ze szkołą podczas specjalnych wydarzeń, np. Święto Szkoły, Dni Technika, Dni Otwarte,
  • firma wspiera szkołę w zakresie wyposażenia w pomoce i materiały dydaktyczne.

O firmie

Schindler Polska to niekwestionowany lider w branży dźwigowej. Firma zajmuje się sprzedażą, serwisem i konserwacją urządzeń dźwigowych. Schindler wywodzi się ze Szwajcarii i posiada ponad 140 lat doświadczenia w transporcie bliskim. Przez cały czas działalności Schindler utrzymuje czołową pozycję nie tylko w sprzedaży nowych dźwigów, schodów i chodników ruchomych, ale także w ich późniejszym serwisowaniu. Urządzenia obecne są w tysiącach budynków w całym kraju, w tym w najwyższych wieżowcach w Polsce m.in. Varso, Warsaw Spire czy Sky Tower. Windy Schindler należą do najszybszych na świecie – mogą poruszać się z prędkością do 8 m/s. Ponadto firma wprowadziła na rynek cyfrową platformę Ahead, dzięki której setki tysięcy maszyn na całym świecie zostają połączone w jedną sieć, wykorzystując Internet of Things i sztuczną inteligencję.