Úbeda z Zajączkiem, czyli Erasmus+ w Hiszpanii

Úbeda z Zajączkiem, czyli Erasmus+ w Hiszpanii

Jak fajnie - znów Zajączek w Úbedzie. Uczniowie z klas 3a, 3c, 3d, 3f i 3g w liczbie 22 chłopaków wraz z opiekunami przyleciało do Hiszpanii w sobotę 25 lutego 2023 roku w celu odbycia staży zawodowych. Nasze staże zaczęły się w poniedziałek, wtedy zostaliśmy zapoznani z miejscami praktyk. Za to po obiedzie zostaliśmy oprowadzeni po Úbedzie, która  jest miastem wraz z pobliską Baezą na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Wtorek był dniem wolnym od pracy, ponieważ w tym dniu obchodzono święto Andaluzji, więc czas przeznaczyliśmy na odpoczynek po podróży i zwiedzenie okolicy. Natomiast w środę rozpoczęliśmy swoje praktyki zawodowe, które mają miejsce w różnych zakładach pracy, takich jak sklepy elektroniczne, centrum oliwy a nawet urząd miejski.

Dzięki tym praktykom mamy okazję poznać hiszpańską kulturę, język i zwyczaje, a także zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia w swoich dziedzinach zawodowych. Poza praktykami wykorzystujemy każdą okazję do zwiedzania okolicy, a w weekend wybraliśmy się na wycieczkę do Cordoby i Malagi.

W sobotę wraz z opiekunami pojechaliśmy na wycieczkę do Cordoby, aby zobaczyć La Mezquitę - Wielki Meczet, który był pierwotnie miejscem kultu dla Kalifatu Cordoby w VIII-XI wieku. Oprócz tego mogliśmy zwiedzić również łazienki Kalifatu, Alcázar de los Reyes Cristianos i starożytny most rzymski Puente Romano. Następnego dnia odwiedziliśmy Malagę, gdzie podziwialiśmy Alcazabę - twierdzę z XI wieku, Katedrę Malagi z XVI wieku oraz zobaczyliśmy hiszpańskie plaże i morze. Niektórzy z nas oraz panie K.Grejcz i E.Dziarska poświęcili czas na zwiedzenie muzeum znanego malarza Pabla Picasso.