Rządowy program pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w roku szkolnym 2021/2022

Rodzice/pełnoletni uczniowie mogą ubiegać się o dofinansowanie do podręczników.

Dofinansowanie przysługuje uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego słabowidzącym, niesłyszącym, słabosłyszącym, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, oraz uczniom z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyższej.

Wnioski o dofinansowanie do podręczników prosimy składać do 13 września 2021 r. do pedagoga szkolnego – pokój 143.

Wszelkie informacje i wnioski można pobrać pod linkiem https://edukacja.um.warszawa.pl/-/rzadowy-program-pomocy-uczniom-niepelnosprawnym-w-formie-dofinansowania-zakupu-podrecznikow-materialow-edukacyjnych-i-materialow-cwiczeniowych-w-roku-szkolnym-2021-2022 lub bezpośrednio u pedagoga szkolnego.