Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week

Międzynarodowe Targi Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week

8 listopada 2022 r. uczniowie klasy 4A i 4B wraz z opiekunami: p. A. Gałachem, p. A. Bodzakiem, p. Ł. Dzikielewskim odwiedzili targi Warsaw Industry Week na terenie PTAK Warsaw EXPO w Nadarzynie.

Na miejscu można było swobodnie przemieszczać się pomiędzy dwoma halami pełnymi stoisk, na których prezentowane były nowinki technologiczne.

Celem wycieczki było zapoznanie się z różnorodnymi produktami firm z branży przemysłowej. Na stoiskach można było zobaczyć m.in.: maszyny i narzędzia do obróbki metalu, drewna czy przetwórstwa tworzyw sztucznych, automatyzację i robotyzację procesów przemysłowych oraz oprogramowania, metrologię przemysłową oraz cięcia i szlifowanie a także wiele innych.

Podczas targów uczniowie mieli okazję przyjrzeć się wybranym produktom. Mogli zadawać pytania na temat ich budowy i działania oraz zastosowania. Wystawcy chętnie podejmowali rozmowę i wykazywali się rzetelną wiedzą w swoich dziedzinach, a ze względu na międzynarodowy charakter wydarzenia, mogliśmy również skorzystać z okazji do rozmów w języku angielskim. Chętni uczniowie mogli wziąć dodatkowo udział w wykładach dotyczących automatyki przemysłowej.