IT Fitness Test 2022 Grupy Wyszehradzkiej

IT Fitness Test 2022 Grupy Wyszehradzkiej

Zachęcam nauczycieli oraz uczniów do wzięcia udziału w teście kompetencji cyfrowych online – IT Fitness Test 2022 Grupy Wyszehradzkiej. Obecnie realizowana jest pierwsza edycja testu kompetencji cyfrowych– IT Fitness Test 2022 Grupy Wyszehradzkiej. IT Fitness Test 2022 to darmowy, publiczny i ogólnopolski test umiejętności cyfrowych, który pozwoli na sprawdzenie w Polsce i pozostałych państwach Grupy Wyszehradzkiej (w Czechach, na Słowacji i Węgrzech) poziomu umiejętności w obszarach takich jak:

• internet,
  • bezpieczeństwo i systemy komputerowe,
  • narzędzia do współpracy i media społecznościowe,
  • narzędzia biurowe,
  • zdolności rozwiązywania złożonych problemów.

Badanie stanowi odpowiedź na rosnące znaczenie umiejętności cyfrowych w edukacji, na rynku pracy i w życiu codziennym, które gwałtownie wzrosło w czasie trwającej pandemii COVID-19, jak również na niedostateczne tempo ich rozwoju i potrzebę walki ze zjawiskiem wykluczenia cyfrowego. Do przeprowadzenia testu potrzebny jest jedynie komputer z dostępem do internetu. Warto podkreślić, że organizatorzy IT Fitness Test 2022 w Polsce przygotowali dla indywidualnych uczestników, jak również szkół najbardziej zaangażowanych w testowanie uczniów atrakcyjne nagrody. Natomiast jedna z najaktywniejszych szkół w Polsce zostanie nagrodzona przez organizatorów budową i konfiguracją kompletnej sieci internetowej w całej placówce. IT Fitness Test 2022 objęty został patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, Sekretarza Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, a także Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem. Więcej informacji o IT Fitness Test 2022 Grupy Wyszehradzkiej można uzyskać na dedykowanej stronie internetowej www.itfitness.eu/pl.