PROJEKT EDUKACYJNY

Projekt edukacyjny pt. „Tak jak gdyby nas nigdy nie było“

PROJEKT EDUKACYJNY

Uczniowie klasy 3it i 3k wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt. „Tak, jak gdyby nas nigdy nie było“.  Zajęcia odbyły się 7 i 9 czerwca bieżącego roku. Dzięki zróżnicowanym formom pracy – mini wykładowi, prezentacji przygotowanej przez ucznia, pracy z tekstem źródłowym oraz samodzielnym refleksjom uczestniczących w projekcie uczniów, uzyskaliśmy uniwersalne spojrzenie na tragedię Akcji Reinhardt.  Uczniowie na lekcji historii poznali fakty i dramaty pojedynczych osób, zniszczenie kultury i wspólnoty żydowskiej. Na języku polskim mogliśmy się odnieść  do konkretnych utworów literackich podejmujących temat Zagłady i wielopokoleniowego życia we wspólnocie kultury polsko – żydowskiej. Dużo uwagi poświęcono  analizie słów,  będących mottem projektu – „Tak, jak gdyby nas nigdy nie było“. Zaangażowanie i skupienie uczniów podczas zajęć wskazywało na duże zainteresowanie i przeżycie tematu.