Rok dla Niepodległej
Harmonogram działań edukacyjnych w ZSEiL w roku szk. 2017-2018 związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości:

 1. Akademia z okazji Dnia Niepodległości – 10 XI 2017.
  zobacz
 2. „Polska to jest wielka rzecz!” – inscenizacja fragm. „Wesela” S. Wyspiańskiego połączona z konkursem literackim dla klas III i IV w ramach II edycji projektu pt. „Czytamy w Zajączku” – 5 XII 2017: Dni Technika.
  zobacz
 3. Cykl lekcji muzealnych dla klas III w ramach współpracy z Muzeum Narodowym i fundacją ART pt. „Widoki na wyzwolenie – na styku sztuki i idei” (cały rok szkolny).
  zobacz
 4. Cykl lekcji historycznych dla klas I (cały rok szk.) w ramach współpracy z czytelnią i biblioteką publiczną dzielnicy Żoliborz.
  OJCOWIE NIEPODLEGŁEJ
  Widoki na wyzwolenie – na styku sztuki i idei
 5. Wystawa w szkolnej bibliotece ukazująca kroki do wolności i początki życia w wyzwolonej ojczyźnie.
  zobacz
 6. Szkolna wystawa plakatów pt. „Niepodległa” – IV 2018.
 7. Szkolny konkurs multimedialny dla klas II pt. „Twórcy Niepodległej” – IV 2018.
 8. „To dopiero przedwiośnie nasze…” – propozycje dla Polski przedstawione w „Przedwiośniu” S. Żeromskiego – debata dla kl. III – 8 VI 2018.
 9. Uroczysta akademia zwieńczająca obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – 9 XI 2018.
 10. IX Międzyszkolny Zajączkowy Konkurs Recytatorski dla uczniów warszawskich techników pt. „Dla Niepodległej – w 100-lecie odzyskania niepodległości” – IX-XI 2018 według następującego porządku:
  I etap: ogólnoszkolny – do połowy października,
  II etap: finał szkolny – do końca października,
  III etap: międzyszkolny – 12 XI.
 11. Czytanie „Przedwiośnia” S. Żeromskiego w ramach III edycji projektu pt. „Czytamy w Zajączku” połączone z konkursem historyczno-literackim dla klas IV – Dni Technika (XII 2018).
  zobacz