Wystawa „Przełom. Sierpień 1980 i «Solidarność»”

Wystawa „Przełom. Sierpień 1980 i «Solidarność»” została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku

Zapraszamy do analizy wystawy elementarnej po polsku i angielsku. W ramach szkolnego projektu wystaw mobilnych - wystawa druga w tym roku szkolnym: "Przełom sierpień 1980 i Solidarność " nawiązując do filmu: "Żeby nie było śladów..."

autor: dr Arkadiusz Kazański
koncepcja graficzna serii: Aleksandra Kaiper-Miszułowicz
opracowanie graficzne: Piotr Wiejak, Barnin Rej
recenzja: dr hab. Filip Musiał, dr Cecylia Kuta, dr Paweł Skubisz
korekta: Anna Świtalska-Jopek

Materiały pochodzą ze zbiorów: Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, Archiwum Państwowego w Szczecinie, Archiwum Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach, Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” ArcelorMittal Poland S.A. w Dąbrowie Górniczej, Zarządu Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” w Lublinie oraz Andrzeja Adamczyka, Zbigniewa Froka, Jana Kołodziejskiego, Kazimierza Maciejewskiego, Władysława Morawskiego, Tomasza Moszczaka, Bogusława Nieznalskiego, Jana Piotrowicza, Krzysztofa Raczkowiaka, Anny Walentynowicz, Zbigniewa Wołocznika, Zbigniewa Wróblewskiego.