Wycieczka do Muzeum Motoryzacji i Techniki

Wycieczka do Muzeum Motoryzacji i Techniki

17 i 30 września 2021r. uczniowie klasy 3A, 3 EL, 3C I 3I odwiedzili Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Młodzież z bliska miała okazję zobaczyć kolekcję ponad 300 zabytkowych pojazdów dziś już niespotykanych na naszych drogach. Wśród eksponatów wyselekcjonowane były samochody osobowe, ciężarowe, wózki dziecięce, rowery, motocykle, autobusy, samoloty a także sprawne czołgi.

Podczas zwiedzania z przewodnikiem uczniowie poznali liczną kolekcję niespotykanych dziś rekwizytów. Były to m.in. maszyny do pisania, gramofony, kufry, pierwsza stacja paliw z lat 20-tych oraz liczne pamiątki związane z okresem PRL-u. Największym zainteresowaniem cieszyły się samochody znanych osób kultury i polityki m.in. Fiat prezydenta Kwaśniewskiego, Mercedes Lody Halamy, Zis cabrio Józefa Stalina, Volvo prezydenta Lecha Wałęsy, Peugeot Wojciecha Jaruzelskiego oraz pojazdy, które brały udział w wielu produkcjach filmowych i zagranicznych m.in. w serialu "Czas honoru", "Jan Paweł II, Człowiek który został papieżem", ""Katyń A. Wajdy i wiele innych. Podczas wycieczki podopieczni mieli możliwość wejścia do wybranych eksponatów i integracji na świeżym powietrzu.

Wizyta w Muzeum Motoryzacji i Techniki była niezapomnianym przeżyciem. Część warsztatowa pozwoliła cofnąć się w czasie, bezpośrednio obcować z ponad 100-letnią historią rekwizytów techniki i historią pojazdów mechanicznych.