Praktyki zawodowe w ramach programu POWER_VET
Ubeda (8.10-6.11.2022 r.)

Praktyki zawodowe w ramach programu POWER_VET
Ubeda (8.10-6.11.2022 r.)

8 października 2022 roku wyruszyliśmy na praktyki zawodowe do urokliwej hiszpańskiej Ubedy. O 4.00 na lotnisku w Modlinie spotkaliśmy się w osiemnastoosobowym składzie – szesnastu uczniów naszej szkoły oraz Pani M. Januszewska i Pani M. Stefańska.

Po czterogodzinnym locie wylądowaliśmy w Maladze, skąd pojechaliśmy autokarem do Ubedy. Na miejscu zapoznaliśmy się z zasadami panującymi w rezydencji.

Następnego dnia zwiedziliśmy miasteczko i korzystaliśmy z dobrodziejstw hiszpańskiej pogody.

W poniedziałek zaczęliśmy praktyki równolegle z nauką języka hiszpańskiego. W naszej szesnastoosobowej grupie znajdują się osoby z różnych kierunków (informatyk, teleinformatyk, elektronik i elektryk), dlatego praktyki odbywamy w różnych firmach. Każdy z nas ma przydzielone różne zadania, zależne od swojego profilu. Dzięki temu jedni z nas zajmują się m.in. naprawą układów płytek PCB, tworzeniem stron internetowych w WordPressie lub naprawą komputerów.