Szkolny projekt Mobilnych Wystaw w ZSEiL

Szkolny projekt Mobilnych Wystaw w ZSEiL

W ramach szkolnego projektu Mobilnych Wystaw w ZSEiL zapraszamy do zapoznania się z pierwszą wystawą w roku szkolnym 2021/2022:  ,,Wrzesień 1939. Polska wobec niemieckiej i sowieckiej agresji PL/EN”.

Wystawa została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i agresji sowieckiej na Polskę.

autorzy: dr Dawid Golik Maciej Korkuć

konsultacja: Michał Masłowski, Krzysztof Pięciak

projekt graficzny: Nowak_Projekt

recenzja: dr Jacek Magdoń, dr Piotr Skubisz

Wykorzystane zdjęcia pochodzą z Archiwum IPN, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Centralnego Archiwum Wojskowego, „Ilustrowanego Kuriera Codziennego”, „Wiener Illustrierte”, Bundesarchiv, Politisches Archiv des Auwärtigen Amt, Imperial War Museum, Muzeum Ziemi Wieluńskiej oraz prywatnych zbiorów Juliena Bryana, dr. Dawida Golika, Jerzego Krzewickiego, Józefa Nyka i Piotra Sadowskiego.

,,Wrzesień 1939. Polska wobec niemieckiej i sowieckiej agresji"

,,SEPTEMBER 1939 POLAND VIS-A-VIS THE GERMAN AND SOVIET AGGRESSION"