Spotkanie z nieznanym bohaterem Żoliborza – panem Wiesławem Zienkiewiczem pseudonim „Krecik”

24 marca 2023 r. nasze szkolne mury odwiedził p. Wiesław Zienkiewicz pseudonim „Krecik” - nieznany bohater Żoliborza. Spotkanie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego Prawda Piękno Dobro.  Zaproszone klasy miały możliwość wysłuchania historii p. Zienkiewicza – dziecka Powstania Warszawskiego. Można było również zadać pytania, z czego uczniowie chętnie skorzystali.

W większości dotyczyły one wojennych losów zaproszonego gościa i atmosfery panującej wówczas w Warszawie.

Spotkanie zakończyło się prezentacją szabli otrzymanej od Prezydenta RP z wygrawerowaną dewizą Bóg Honor Ojczyzna oraz okolicznościowym zdjęciem.

Uczniom, którzy zaangażowali się w organizację spotkania serdecznie dziękujemy 😊

Poniżej dołączamy link do artykułu na temat p. Wiesława Zienkiewicza: