Rok Norwidowski – Szkolne Przetworzenia Norwidowskie

Rok Norwidowski - Szkolne Przetworzenia Norwidowskie

Rok Norwidowski zainspirował wiele ciekawych przedsięwzięć w naszej szkole. Niewątpliwie do ciekawszych należy wystawa poświęcona C.K. Norwidowi, którą można obejrzeć w głównym holu. Wyboru przedstawianych informacji dokonała p. Anna Ulkowska – Skiepko i p. Iwona Komisaruk, będąca jednocześnie autorką oprawy graficznej wystawy. Biografia romantyka, prace plastyczne oraz ujęcie teologiczne pokazują czwartego wieszcza jako artystę wieloformatowego i totalnego. Uzupełnieniem wystawy były refleksje Norwida, które w formie zawieszonych cytatów mogliśmy przeczytać na szkolnych korytarzach - pomysł oryginalny, niecodzienny ale udany. Na uwagę zasługują również propozycje uczniów klas trzecich. Michał Rycio, Andrzej Wróblewski z 3c oraz Jakub Polkowski z 3i przygotowali ciekawe prezentacje multimedialne na temat życia i twórczości  C. K. Norwida. Prezentacje uczniów korespondują ze wspomnianą wystawą i uwydatniają wielkość artysty.

Prezentacje

Cytaty