Projekt edukacyjny Prawda Piękno Dobro

Projekt edukacyjny Prawda Piękno Dobro

Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko - Człowiek Prawdy w ujęciu historycznym.

17 stycznia 2023 r. klasa 4 i wraz z wychowawczynią p. Joanną Pliszką wzięła udział w wyjątkowej wycieczce w ramach projektu edukacyjnego Prawda Dobro Piękno. Odwiedziliśmy Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki mieszczące się nieopodal naszej szkoły. Ekspozycja znajduje się na terenie parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki, ostatnim miejscu pracy kapłana. Przewodnikiem po wystawie była p. Iwona Komisaruk, która w zajmujący sposób przedstawiła postać ks. Jerzego Popiełuszki jako Człowieka Prawdy w ujęciu historycznym. Mieliśmy okazję zobaczyć indywidualną drogę ks. Jerzego zdeterminowanego trudną historią. Z jakim obrazem ks. Popiełuszki wyszliśmy z wystawy? Jakiego człowieka poznaliśmy? Wiernego zasadom, ideałom, wartościom wyniesionym z domu rodzinnego, silnego wiarą. Poznaliśmy Człowieka Prawdy – Świadka Trudnych Czasów.