Praktyki w Sewilli (17.09.2022 r. – 15.10.2022 r.) – część 3.

Praktyki w Sewilli (17.09.2022 r. – 15.10.2022 r.) – część 3.

W ostatnim tygodniu zwiedziliśmy Bazylikę La Macarena, która została wybudowana w 1940 r. i jest jedną z najpiękniejszych budowli w Sewilli. Znajduje się w niej słynna rzeźba Matki Boskiej Nadziei – patronki torreadorów, zwanej La Macarena.

Przechadzaliśmy się także przy murach obronnych otaczających stare miasto.

W środę (12.10) był Dzień Hiszpanii - święto upamiętniające odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Tego dnia mieliśmy wolne, więc część grupy udała się do Italiki, gdzie można było zobaczyć na stanowisku archeologicznym z czasów rzymskich ruiny teatru z lepiej zachowanymi magazynami pod areną. Druga część naszej grupy udała się do oceanarium. Widzieliśmy przeróżne egzotyczne stworzenia np.: rekiny, jaszczurki i niespotykane ryby.

W ostatnich dniach praktyk kończyliśmy nasze finalne projekty. Wykładowcy Damianowi bardzo podobały się poszczególne elementy gier. Chwalił styl, fabułę, funkcjonalność oraz kreację postaci. Był zachwycony efektem końcowym dwutygodniowej pracy. Po prezentacjach wręczyliśmy mu paczkę z polskimi słodyczami oraz z gadżetem posiadającym logo naszej szkoły. Podziękowaliśmy mu za ten miesiąc kursu i rozstaliśmy się w pogodnej,  lecz nieco smętnej atmosferze.

W sobotę nasza koordynatorka wręczyła nam certyfikaty ukończenia projektu Erasmus+ i kursu języka hiszpańskiego. O godzinie 18.00 wyjechaliśmy na lotnisko w Sewilli, z którego wylecieliśmy do Krakowa. Pod szkołę dotarliśmy nad ranem w niedzielę. Podróż była bardzo męcząca.

Cały projekt w Sewilli uważamy za bardzo udany. Każdy nauczył się czegoś nowego oraz świetnie spędził czas.

Norbert Knez 4K, Szymon Klimczuk 4K, Miłosz Bratkowski 4K

Zapraszamy do fotorelacji.