Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych

Menu okruszkowe

POWSZECHNY INTERNETOWY KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH – MATEMATYKA

Główna treść artykułu

POWSZECHNY INTERNETOWY KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH - MATEMATYKA

XXII edycja Konkursu rozpocznie się 20 listopada 2020 roku. Część internetowa będzie trwała do 31 maja 2021.

 

Konkurs składa się z V etapów:

 

Pierwszy etap składa się z dwóch, a drugi z trzech tur, które całkowicie są obsługiwane przez System Informatyczny Konkursu przy wykorzystaniu specjalnie do tego celu stworzonej bazy zadań konkursowych. Każda tura polega na wylosowaniu zestawu zadań, rozwiązaniu ich, następnie powtórnym zgłoszeniu się i wskazaniu prawidłowych odpowiedzi.
Zadania można oglądać przy pomocy każdej standardowej przeglądarki, pobrać ze strony Konkursu, wydrukować.

 

Odpowiedzi udziela się wskazując wszystkie prawidłowe odpowiedzi, a na końcu akceptując wybór. Uczestnik będzie informowany, na które zadania udzielił prawidłowych odpowiedzi oraz o sumie uzyskanych punktów.

 

Po ukończeniu drugiej tury pierwszego etapu uczestnik, który uzyskał co najmniej 22 punkty (na 30 możliwych), przechodzi do drugiego etapu.

 

Po ukończeniu trzeciej tury drugiego etapu do etapu trzeciego przechodzą uczestnicy, którzy uzyskali we wszystkich turach pierwszego i drugiego etapu łącznie co najmniej 113 punktów (na 150 możliwych).

 

W trzecim etapie uczestnik losuje jeden zestaw zadań. Rozwiązania wylosowanych zadań (wyłącznie w postaci pisemnej pracy odręcznej lub wydruku komputerowego) uczestnik wysyła w postaci plików w formacie PDF wykorzystując do tego formularz zamieszczony na stronie Konkursu (wszystkie rozwiązania zadań powinny być wysłane tą samą metodą: albo za pomocą poczty albo drogą elektroniczną).

 

Będą uwzględniane tylko te rozwiązania, które zostaną wysłane nie później niż 31 maja 2021 roku. Oceniana będzie nie tylko prawidłowość odpowiedzi, ale również same rozwiązania, powinny więc być napisane kompletnie, tok rozumowania powinien być czytelny i dokładnie opisany. Prace uznane przez Komisję sprawdzającą za nieczytelne nie będą sprawdzane. Informacja o nieczytelności przesłanych rozwiązań będzie wysyłana autorowi drogą elektroniczną. Do półfinału przechodzą uczestnicy, którzy uzyskali za rozwiązania zadań trzeciego etapu co najmniej 70 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Będą oni umieszczani na liście osób zakwalifikowanych do półfinału.

 

Wśród nagród są indeksy Politechniki Warszawskiej, Politechniki Gdańskiej, Stypendium Rodziny Maciejko, Stypendium Fundacji mBanku, sprzęt komputerowy i nagrody rzeczowe.

 

Link do konkursu: https://konkurs.mini.pw.edu.pl/

 

W razie pytań proszę kontaktować się ze szkolnym koordynatorem konkursu – p. A. Budzińską.