Mikołajkowe wyjście klasy 3A i 3EL

Mikołajkowe wyjście klasy 3A i 3EL

Na początku grudnia w ramach klasowych wyjść integracyjnych z okazji Mikołajek kl. 3A i 3EL wybrały się do kina i muzeum. W obrębie edukacji filmowej w Kinie Wisła uczniowie obejrzeli film pt. „Mistrz” w reż. M. Barczewskiego. Jest to historia legendarnego pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w obozie koncentracyjnym Auschwitz- Birkenau. To przedstawienie losów naszego sportowca, który w miejscu zagłady został symbolem nadziei na zwycięstwo. Film skłonił do przemyśleń na temat doświadczeń obozowych Polaków. Następnie w ramach edukacji kulturalnej uczniowie wraz z opiekunami udali się na spacer po warszawskiej Starówce, a także zwiedzanie znajdującego się tam Muzeum Świata Iluzji. W interaktywnej, edukacyjnej przestrzeni każdy znalazł coś dla siebie. Poza rozrywką w pokojach luster, komnacie cieni czy tunelu vortex uczniowie mieli okazję m.in. rozwiązywać quizy edukacyjne, zatrzymać się przy interaktywnej ściance oraz poznać tajemnice skrywane przez galerię Einsteina. Ciekawostki ze świata fizyki i matematyki pokazane w świecie pozorów, złudzeń i paradoksów mile zaskoczyły uczestników i na długo pozostaną w pamięci. Miłym akcentem ponadto było zobaczenie dekoracji świątecznych w tym 27-metrowej, ozdobionej choinki na pl. Zamkowym w Warszawie.