MIĘDZYNARODOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”

MIĘDZYNARODOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”

To już XII edycja konkursu „Matematyka w obiektywie”, który w sposób wyjątkowy popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną, wspomaga edukację matematyczną oraz proces matematycznego myślenia. Konkurs ma charakter powszechny i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy - zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli - za pośrednictwem strony internetowej rejestrują się i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką. Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o nim. Tematyka prac to: matematyka w sztuce, zjawiskach przyrodniczych i fizycznych.

Nagrodą główną jest Apple MacBook. Szczegółowe informacje, regulamin, zgłoszenia, pliki do pobrania, galerie laureatów konkursu dostępne są na stronie Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Matematyka w obiektywie": http://mwo.usz.edu.pl/

Prace można nadsyłać między 1.09.2021 r. a 1.11.2021 r.

W imieniu organizatorów konkursu - Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Przewodniczącej Jury i organizatorki wydarzenia, dr hab. Małgorzaty Makiewicz, prof. APS, prof. US serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie!