KONKURS SCIENCE, TECHNOLOGY, ENGINEERING, MATHEMATICS

KONKURS SCIENCE, TECHNOLOGY, ENGINEERING, MATHEMATICS

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w IV edycji konkursu o indeks Politechniki Warszawskiej.

STEM to interdyscyplinarny konkurs uwzględniający wymagania w zakresie rozszerzonym programu nauczania z fizyki, matematyki i informatyki w szkole średniej. Uczniowie biorący w nim udział będą mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, a poprzez uczestniczenie w wykładach czy warsztatach organizowanych przez Politechnikę Warszawską, uzyskają dostęp do najlepszej i realizowanej na najwyższym poziomie edukacji.

Konkurs PW STEM uprawnia do przyjęcia na studia bez postępowania kwalifikacyjnego opartego na wynikach egzaminu maturalnego na wybrane wydziały PW.

Konkurs składa się z III etapów:

I etap 20.10.2022 (czwartek) będzie polegał na rozwiązaniu testu  zawierającego od 20 do 30 pytań z fizyki, matematyki i informatyki o różnym stopniu trudności, a czas przeznaczony na jego rozwiązanie to 45 minut.

II etap 14.01.2023 (sobota) składa się z trzech zadań, jednego teoretycznego i dwóch praktycznych. Rozwiązanie zadania teoretycznego będzie polegało na zapisie algorytmu w wybranej przez uczestnika notacji. Zadania praktyczne będą rozwiązywane z wykorzystaniem języka programowania C++ lub Python (wg wyboru uczestnika) oraz arkusza kalkulacyjnego.

Osoby zakwalifikowane do III etapu miesiąc przed nim otrzymają literaturę potrzebną do rozwiązania problemu praktycznego z wykorzystaniem płytki edukacyjnej zawierającej mikrokontroler (np. arduino, micro:bit) oraz przykładowe problemy do rozwiązania.

Organizator zapewnia przed 3 etapem warsztaty edukacyjne dla uczniów zakwalifikowanych do trzeciego etapu. Warsztaty będą prowadzone przez pracowników i doktorantów Politechniki Warszawskiej lub pracowników Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowania Komputerów w Warszawie.

Strona konkursu: https://stem.pw.edu.pl/

ZAPISY DO 17. PAŹDZIERNIKA U P. A. BUDZIŃSKIEJ  I P. A. GAŁACHA oraz online przez dziennik Vulcan!!!