KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

OPIS

Górnictwo i geologia z perspektywy młodych to nowe spojrzenie na obiekty i obszary o istotnym znaczeniu gospodarczym, a także wysokich walorach przyrodniczych, społecznych i kulturowych. Bez geologii nie ma górnictwa. Geologia to nauka o historii i procesach zachodzących we wnętrzu i na powierzchni Ziemi. Ich poznawanie i obserwacja jest podstawą rozwoju wiedzy i zainteresowań przyrodniczych. Natomiast górnictwo to działalność zmierzająca do pozyskania istotnych surowców mineralnych, które są wykorzystywane w różnych obszarach gospodarki. Jednak górnictwo i geologia to nie tylko eksploatacja złóż i wiedza o historii i budowie Ziemi, to także obiekty i obszary zrewitalizowane i wykorzystywane turystycznie.

UCZESTNICY

Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, kształcących się w roku szkolnym 2021/2022.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne:
I nagroda - 1000 zł; II nagroda - 700 zł; III nagroda - 300 zł
Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną opublikowane na stronie Politechniki Wrocławskiej.

TERMIN

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 31 marca 2022 r.

Pomoc przy konkursie, wyborze tematu oraz formy wykonania pracy konkursowej –

klub graficzny Paparazzi spotkanie 8.11 godzina 13:00 w Sali 139.

Mamy wspólny kanał na Teams – zgłoś się przez dziennik do nauczyciela Ewa Prajzner

Termin ogłoszenia Laureatów konkursu do 15 maja 2022 r.