Komputerowe warsztaty z fotomanipulacji i reportażu

Komputerowe warsztaty z fotomanipulacji i reportażu

Uczniowie klasy 2d o profilu technik informatyk wzięli udział w warsztatach, podczas których tworzyli własne grafiki i uczyli się wykorzystania praktycznego narzędzia grafiki rastrowej do wykonywania przekształceń i manipulacji obrazu. Poznali także najbardziej poszukiwany przez użytkowników program graficzny Photoshop. Ponadto uczyli się wykorzystywać korekcję barwną, odmładzanie i postarzanie, a także filtry, maski i inne efekty specjalne  do tworzenia własnych  lepszych światów i fotografii.

Program, którego używali do nauki – Photopea, to darmowy odpowiednik Photoshopa, dlatego wszystkie sztuczki, których nauczyli się podczas zajęć, mogą teraz bez ograniczeń stosować w domu dla własnych potrzeb.

Podczas warsztatów uczniowie opracowali również zestaw pytań sondażowych, przedyskutowali grupę odbiorców i udali się na Starówkę, aby nakręcić materiał audiowizualny. W swej pracy korzystali z profesjonalnego sprzętu do wykonywania reportażu miejskiego.

Warsztaty odbyły się w Centrum Wspierania Rodzin w Warszawie  FotoLab Kamera Akcja https://www.mlodziezowa.tv/fablab-kamera-akcja/