Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

14 października w naszej szkole jest dniem podwójnie uroczystym. Z okazji  Dnia Edukacji Narodowej pani dyrektor Wioletta Malan wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom szkoły. Tego dnia odbyło  się  również ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Uroczystości ślubowania od 8 lat patronują Żołnierze Armii Krajowej „Żywiciel”. Pierwszoklasiści w obecności przedstawiciela naszych patronów, dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, samorządu szkolnego złożyli przysięgę m.in. pilnej nauki, okazywania należytego szacunku nauczycielom i innym pracownikom szkoły, godnego reprezentowania szkoły, za przykładem patronów wierności Ojczyźnie. Część artystyczną rozpoczął wiersz powstańca - pana Sławomira Pocztarskiego „Uliczkę znam z Żoliborza” łącząc pokolenie powstańcze z uczniami naszego technikum w jedną społeczność.

Ceremonii ślubowania przewodziła pani dyrektor Wioletta Malan, uroczystość poprowadził pan Stanisław Kwaśnik, część artystyczną pod opieką pani Joanny Pliszki i pani Marii Januszewskiej wykonali uczniowie z klasy 4c, 3i, 3j, 3k, 2h. Nad całością wydarzenia czuwała pani wicedyrektor Katarzyna Michalczyk, zaś o oprawę fotograficzną wydarzenia zadbał uczeń klasy 2f Michał Ziniewicz, za co serdecznie dziękujemy.