CCNA and IT ESS – informacja

CCNA and IT ESS - informacja

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas 3 na kurs CCNA, a młodszych na kurs IT Essentials - jest to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych, podstawowych zagadnień sieciowych i bezpieczeństwa systemów. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych.

Zgłoszenia i zapytania prosimy kierować do p. Marka Sobiecha i p. Rafała Zdrodowskiego.

Poniżej opis tego co już się zadziało:

W ubiegłym tygodniu grupa uczniów z klas 3c i 3d rozpoczęła kurs CISCO CCNAv7 moduł 1.
Kurs składa się z 3 modułów:
Moduł 1: Introduction to Networks
Moduł 2: Switching, Routing, and Wireless Essentials
Moduł 3: Enterprise Networking, Security, and Automation
W pierwszej części omawiane są podstawy działania sieci komputerowych, część druga to zagadnienia związane z inżynierią ruchu sieciowego,
a w ostatniej części omawiane są technologie związane z utrzymaniem i zarządzaniem, a także bezpieczeństwem sieci.

Ukończenie kursu jest istotnym krokiem w rozwoju osób, które chcą zajmować się zagadnieniami związanymi z sieciami.