21 września 2021 roku minęło dwieście lat od urodzin Cypriana Kamila Norwida

...
21 września 2021 roku minęło dwieście lat od urodzin Cypriana Kamila Norwida

27 listopada ubiegłego roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  podjął uchwałę ustanawiającą 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida. W uzasadnieniu czytamy: „Twórczy wkład Norwida w nowoczesną polską literaturę, a szerzej w polską kulturę, jest ogromny, na wielu polach decydujący. W uznaniu zasług dla polskiej sztuki, dla polskiego życia umysłowego i polskiej kultury, w 200 - lecie jego urodzin, Sejm Rzeczypospolitej ogłasza rok 2021 Rokiem Cypriana Norwida”. W uchwale podkreślono również,  że „Najwybitniejsi polscy poeci podążali szlakiem Norwida. Jego twórczy wkład w nowoczesną polską literaturę, a szerzej w polską kulturę, jest ogromny, na wielu polach decydujący”.

Nasza szkoła bierze aktywny udział w Roku Norwidowskim organizując Szkolne Przetworzenia Norwidowskie. Wszystkim działaniom przyświeca motto zaczerpnięte wprost z poezji Norwida - „Bo piękno na to jest, by zachwycało…”  Już teraz zachęcamy do uczestnictwa w konkursach, o których będziemy informować na bieżąco.

Niech  zachwyt nad pięknem poezji C. K. Norwida trwa!!!