16.06.2021

Wyniki Szkolnego Konkursu Biblijnego oraz XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej

Kończy się kolejny rok pracy w szkole. Nadchodzi czas podsumowań. Warto pochwalić się wynikami…

1. Marek Dzięcioł z kl. 2G otrzymał 37/52 pkt. tj. 71% w etapie szkolnym XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej, pt. "Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka" i przeszedł do etapu diecezjalnego. Z powodu pandemii konkurs odbył się w formie online. Marku, gratulujemy!
  2. Ostatni tydzień maja poświęcony został na przeprowadzenie Szkolnego Konkursu Biblijnego.

Zakres konkursu obejmował interdyscyplinarną znajomość Pisma Świętego. Tak od strony literackiej (historia, tłumaczenia, główne wątki), jak i praktycznej umiejętności posługiwania się Biblią, rozumienia przypowieści i symboli biblijnych oraz teologicznej interpretacji ich. W konkursie wzięło udział 94 uczniów klas pierwszych.

Uczestnicy zmierzyli się między innymi z pytaniami o nazwę współcześnie najczęściej używanego w Polsce tłumaczenia Pisma Świętego, o znaczenie używanego przez Jezusa słowa Abba, albo jaką modlitwą mogą modlić się wspólnie chrześcijanie i wyznawcy judaizmu.

Wyłoniono Mistrza Wiedzy Biblijnej: ex aequo
Patryk Rudnicki 1e 88,9%
Alexander Boguszewski 1c 88,9%

Gratulujemy wszystkim uczestnikom samozaparcia i chęci do pracy!

Patryku i Alexandrze, jesteście mistrzami!

Poniżej szczegółowe wyniki Szkolnego Konkursu Biblijnego

Najlepsze wyniki w szkole:
Pierwsze miejsce ex aequo
Patryk Rudnicki 1e 88,9%