11.05.2021

Wyniki LOGO! Mistrzostwa Polski Programistów PLC

Uczniowie zakwalifikowani do IV edycji Mistrzostw Polski Programistów PLC

Dwóch uczniów/absolwentów klasy 4B Jakub Będowski i Mikołaj Idasiak po rozwiązaniu zadań kwalifikacyjnych zakwalifikowali się do eliminacji IV Mistrzostw Polski Programistów PLC w kategorii LOGO!

Etap kwalifikacji składał się z zadań odnoszących się do programów stworzonych w LOGO! Soft Comfort. Kategoria na etapie kwalifikacji wymaga umiejętności programowania sterowników LOGO! z wykorzystaniem języka FBD.

Etap eliminacji odbędzie się 27 maja 2021 r.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Naukowe Studentów "Automatyk" działające na Politechnice Wrocławskiej. Mistrzostwa Polski Programistów PLC to wydarzenie skierowane głównie do uczniów i studentów. Celem wydarzenia jest nie tylko wyłonienie młodych i utalentowanych programistów PLC, ale także popularyzacja programowania automatyki przemysłowej wśród studentów uczelni technicznych i uczniów szkół średnich. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Jak przygotować się do mistrzostw? - przewodnik
Notatka prasowa Mistrzostw Polski Programistów PLC