28.04.2021

Wychowawcy i Grono Pedagogiczne żegnają uczniów klas czwartych

„Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali. Wy jesteście przyszłością świata!”
Jan Paweł II

Dziś nie będzie żadnego scenariusza lekcji, wykładu, sprawdzianu, kartkówki, wypracowania, równań matematycznych, które należy rozwiązać.

Szanowni Abiturienci!

Dla każdego z Was okres pobytu w Zespole Szkół Elektronicznych i Licealnych to czas dojrzewania, podejmowania pierwszych ważnych życiowych decyzji, budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni, poszukiwania swojego miejsca w życiu, ale także chwile słabości, trudności, rozterki, z którymi musieliście się zmierzyć. My wychowawcy klas czwartych mamy nadzieję, że niemałą rolę w tym ważnym dla Was czasie odegrali nie tylko Wasi rodzice, ale też koledzy ze szkolnej ławki i nauczyciele. Z pewnością będziecie wspominać wydarzenia, sytuacje, rozmowy, którymi żyła cała społeczność klasowa, a szczególniete sprzed pandemii. Dziś możecie spojrzeć na nie z uśmiechem na twarzy, bo ten etap życia jest już za Wami.

Za kilka dni o tej porze będziecie w skupieniu analizować arkusze maturalne.

Życzymy Wam, aby każde napisane zdanie, każdy poprawnie napisany wzór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź na egzaminie maturalnym z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, jak również ze wszystkich wybranych przedmiotów przybliżała Was do otrzymania świadectwa maturalnego i poczucia satysfakcji, że wysiłek zawsze się opłaca. Na pewno otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować Wasze plany i marzenia. Trzymamy za Was kciuki!

Po maturze – to już dorosłość. Pamiętajcie, nigdy nie dajcie sobie wmówić, że nie możecie czegoś zrobić. Macie marzenia i je realizujcie. Dążcie do wymarzonego celu życiowego. A choć życie dorosłych nie zawsze jest usłane różami, idźcie zawsze z podniesioną głową, myślcie optymistycznie, bo z każdej sytuacji jest wyjście. Życzymy Wam powodzenia na ten kolejny etap życia, mądrych wyborów, a także – co istotne - życzliwych osób wokół, które pomogą bezinteresownie, podadzą rękę w trudnych chwilach.

Niech się spełnią wszystkie Wasze plany i marzenia.

Grono Pedagogiczne „Zajączka”