2.03.2021

Akredytacja w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w ramach akcji 1. programu Erasmus+ w konkursie 2020

26 lutego 2021 roku Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o Akredytację złożonych w akcji 1. Mobilność uczniów i kadry w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Z przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła otrzymała w/w Akredytację na lata 2021-2027. Na 563 złożone wnioski 433 zostały przyjęte.

Nasz wniosek uplasował się na osiemnastym miejscu w Polsce i drugim w Warszawie.

Akredytacja w znaczący sposób ułatwi nam wnioskowanie w akcjach mobilności edukacyjnej i zwiększy nasze szanse na udział w zagranicznych stażach dla uczniów oraz absolwentów naszego technikum. Akredytacja jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus+ oraz potwierdzeniem najwyższej jakości organizowanych przez nas praktyk zawodowych. Może być ona zatem jednoznaczna z uzyskaniem biletu wstępu do programu lub rodzajem stałego członkostwa w programie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projektach dotyczących wyjazdów na zagraniczne staże i praktyki!

Agnieszka Chłopczyńska – koordynator programu Erasmus +