8.12.2020

Open P-TECH - grant na działania edukacyjne i spotkania dla uczniów ze specjalistą od technologii przyszłości

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia online, dzięki którym można zdobywać kompetencje zawodowe. IBM we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą uruchamia w Polsce bezpłatną platformę cyfrową edukacyjną Open P-TECH, która skupia się na zdobywaniu wiedzy zawodowej i umiejętności cyfrowych. Platforma Open P-TECH jest skierowana do uczniów w wieku 14-20 lat oraz nauczycieli. Wyróżniają ją szkolenia poświęcone takim technologiom jak:

• sztuczna inteligencja,
  • chmura obliczeniowa,
  • blockchain i cyberbezpieczeństwo,
oraz szkolenia doskonalące umiejętności zarządzania projektami, w tym:
  • Design Thinking,
  • Agile.

Platforma dostępna jest w języku polskim. Na Open P-TECH uczniowie i nauczyciele znajdą kursy dotyczące nowych technologii oraz kompetencji zawodowych.

Kończąc poszczególne etapy kursów, uczestnik otrzymuje bezpłatne cyfrowe certyfikaty, świadczące o zdobytej wiedzy i uznawane przez pracodawców na całym świecie. Korzystając z platformy, uczniowie przygotowujący się do praktyk i nowej pracy w biznesie otrzymują bezpłatnie takie same certyfikaty, jak profesjonaliści zajmujący się daną dziedziną. Ponadto uczniowie mogą angażować się w internetowe seminaria wielotematyczne IBM związane z kulturą pracy i kompetencjami zawodowymi.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniach proszone są o zgłoszenie się do: Pani Katarzyny Rytelewskiej lub Pana Piotra Gołdaka.