16.10.2020

Komunikat w sprawie naboru wniosków do projektu "Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych" w roku szkolnym 2020/2021

W dniu 16 października 2020 r. o godz. 10:00 planowane jest uruchomienie naboru wniosków do projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” w roku szkolnym 2020/2021.

To już VI edycja projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WM 2014-2020.

W tym roku stypendystami marszałka ma szansę zostać 519 mazowieckich uczniów. Każdy z nich otrzyma w roku szkolnym 2020/2021 stypendium w wysokości ok. 5 000 zł. Uczniowie dzięki stypendium będą mogli uczestniczyć w zajęciach pozaszkolnych, w tym w szkoleniach, kursach zawodowych, kursach przygotowawczych, kwalifikacyjnych i doskonalących oraz kursach językowych. Dodatkowo będą mieli możliwość udziału w konferencjach, seminariach, obozach naukowych, wycieczkach edukacyjnych i innych wydarzeniach poszerzających wiedzę, rozwijających zdolności i umiejętności ucznia w zakresie kierunku rozwoju zawodowego.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad, procedur i realizacji projektu dostępne są na stronie internetowej:

Zapraszamy do aplikowania o stypendium!