29.09.2020

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Matematyka w obiektywie”

To już XI edycja konkursu „Matematyka w obiektywie”, który w sposób wyjątkowy popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną, wspomaga edukację matematyczną oraz proces matematycznego myślenia. Konkurs ma charakter powszechny i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy - zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli - za pośrednictwem strony internetowej rejestrują się i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką. Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o nim. Nadanie nazwy (tytułu) zmienia kategorię pracy z fotografii, która przemawia wyłącznie obrazem na parę (zdjęcie, tekst), która nadaje pracy sens poznaczy. Tematyka prac: matematyka w sztuce, zjawiskach przyrodniczych i fizycznych.

Na laureatów czekają cenne nagrody, na wyróżnionych i ambasadorów pamiątkowe dyplomy i suweniry. Od roku 2015 przyznawana jest nagroda specjalna – Prezesa Polskiego Towarzystwa Matematycznego – za zdjęcie z najciekawszym opisem matematycznym. Szczegółowe informacje, regulamin, zgłoszenia, pliki do pobrania, galerie laureatów 10 edycji konkursu dostępne są na stronie Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Matematyka w obiektywie": http://mwo.usz.edu.pl/

Prace można nadsyłać między 1.09.2020 r. a 1.11.2020 r.

W imieniu organizatorów konkursu -Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Przewodniczącej Jury i organizatorki wydarzenia, dr hab. Małgorzaty Makiewicz, prof. APS, prof. US serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie.