9.09.2020

Ostatnie pożegnanie

9 września 2020 roku wzięliśmy udział w ostatnim pożegnaniu pana Mirosława Jerzego Kunikowskiego, pseudonim „Sokół”- patrona naszej szkoły, powstańca warszawskiego - II Obwodu "Żywiciel" (Żoliborz) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej. Pani wicedyrektor Katarzyna Michalczyk w asyście sztandaru szkoły w imieniu całej społeczności szkolnej oddała hołd zmarłemu, uczestnicząc we mszy pogrzebowej w pobliskim kościele św. Stanisława Kostki.

Pan Mirosław Jerzy Kunikowski był częstym gościem w naszej szkole. Pamiętamy Jego losy po powstaniu: niewola niemiecka - jeniec Stalagu XI A Altengrabow, numer jeniecki: 46781 . Znamy losy naszego patrona po zakończonej wojnie: więzień okresu stalinowskiego, projektant energetyk, współtwórca reaktora "Maria" w Świerku. Dziękujemy za wszystkie spotkania, rozmowy, obecność w ważnych dla naszej szkoły chwilach. Cześć i Chwała Bohaterom!