GODŁO POLSKI

AKTUALNOŚCI

Archiwum

16.12.2019

Dlaczego drzewa są potrzebne ludziom w mieście?

Wszyscy wiemy, że drzewa neutralizują wytwarzane przez człowieka zanieczyszczenia atmosferyczne. Liście wchłaniają wraz powietrzem unoszące się pyły i związki chemiczne, ograniczając tym samym zapylenie w mieście o 75%.

Drzewa działają również jak olbrzymie klimatyzatory, które w upalne dni chłodzą powietrze. Strategiczne rozmieszczenie drzew na terenach miejskich może obniżyć temperaturę powietrza o 8 °C, redukując o 30% zapotrzebowanie na klimatyzację.

Dodatkowo, brytyjskie i holenderskie badania wykazały, że drzewa pomagają w budowaniu relacji międzyludzkich. Wspólne sadzenie drzew jest dobrą formą integracji i kształtuje poczucie odpowiedzialności za przestrzeń publiczną.

W dniu 5.12. 2019, dziesięciu uczniów z klasy 2F wzięło udział w akcji sadzenia drzew na Żoliborzu. Po kierunkiem Panów ogrodników z Zarządu Zieleni Miejskiej w Warszawie oraz firmy Lintel Media z Lublina, uczniowie posadzili drzewa robinii akacjowej (Robnia Margaretta) wzdłuż ulicy Broniewskiego. anowie ogrodnicy wyjaśnili i zademonstrowali nam jak prawidłowo sadzić drzewa, jak korzystać z narzędzi ogrodniczych oraz jak pielęgnować rośliny po posadzeniu.

Robinia akacjowa, posadzona przez uczniów, należy do drzew produkujących największe ilości tlenu.

Małgorzata Jankowska

Zobacz fotoreportaż.

 

MENU PODMIOTOWE

MENU PRZEDMIOTOWE

INFORMACJE INNE

OGŁOSZENIA