11.12.2019

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości

8 listopada 2019r. w Klubie Szkolnym odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie kl. 2H, 2C, 4E, 1F pod kierunkiem Beaty Domańskiej i Barbary Napiórkowskiej przedstawili montaż kreacji poetycko - muzycznej.

Zaproszone uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Licealnych z Otwocka, siostry Weronika i Karolina Krawczyńskie poprowadziły koncert patriotyczny wprowadzający w klimat narodowościowy.

O wizerunek naszych aktorów zadbali specjaliści Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 z Warszawy przy ul. Kazimierzowskiej 60.

Zgromadzeni uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły mogli obejrzeć i wysłuchać inspiracji poetyckich i muzycznych.

W tym dniu odbył się wernisaż p. Marcina Łaszczyńskiego z warszawskiego Oddziału Biura Edukacji Narodowej IPN–u pt. „ Stolica bez państwa”. (INSTYTUT PAMIĘCI NARODOWEJ) Wystawa zawiera unikatowe zdjęcia z życia warszawiaków oraz inicjatyw społecznych i politycznych.

Prelekcja wygłoszona przez p. Marcina „Wielka Wojna 1914 – 1918” była ściśle powiązaną z wystawą.

Lekcja ówczesnej historii wywołała wśród zgromadzonych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły ducha narodu polskiego oraz pogłębiła wiedzę z okresu walczących o niepodległość sprzed 123 lat. Wzbudziła rozterki, które związane są z uczuciami miłości do Ojczyzny.