1.12.2019

Poznaj Atom - zajęcia w ramach programu Ministerstwa Energii

21 i 22 listopada 2019 r. uczniowie z klas: 1a, 1b, 1el, 1it i 2a mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej dwugodzinnej lekcji pt. ,,Poznaj Atom” w ramach programu Ministerstwa Energii. Prowadzący zajęcia p. Dorota Gajda i p. Marcin Kwaśniewski w sposób bardzo interesujący opowiadali uczniom o tym czym jest promieniowanie jonizujące oraz energetyka jądrowa. Młodzież podczas części praktycznej mogła obejrzeć i użyć przyrządów pomiarowych służących do wykrywania promieniowania jonizującego. W związku z tym, że w naszej szkole odbyła się 500 lekcja Programu Poznaj Atom swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor Departamentu Energetyki Jądrowej Ministerstwa Energii p. Tomasz Nowacki, który obdarował najbardziej aktywnych uczniów na zajęciach ciekawymi książkami. Szkoła otrzymała również od Ministerstwa Energii materiały edukacyjne i broszury informacyjne. Dla uczniów i nauczycieli biorących udział w programie była to naprawdę bardzo interesująca "edukacyjna przygoda". Bardzo dziękujemy Ministerstwu Energii za inicjatywę oraz liczymy na dalszą współpracę.