GODŁO POLSKI

AKTUALNOŚCI

Archiwum

21.11.2019

Euroscola – konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

Już w grudniu wystartuje kolejna edycja konkursu Euroscola. Inicjatywa skierowana jest do uczniów szkół średnich w wieku 16–18 lat i obejmuje dwa etapy: internetowy quiz z wiedzy o Unii Europejskiej, zadanie kreatywne w formie filmu, fotoreportażu, eseju lub mema.

Etap pierwszy otwarty jest dla wszystkich szkół, rozpocznie się już 2 grudnia i potrwa do 15 grudnia. Aby do niego przystąpić, konieczna jest rejestracja grupy na stronie: https://euroscola.pl. Znajduje się tam również próbny quiz, który pozwoli uczniom zorientować się w charakterze pytań i poziomie ich trudności.

Grupy, które uzyskają co najmniej połowę punktów w quizie, przejdą do etapu drugiego. Zwycięzców Euroscoli poznamy wiosną 2020 roku.

Nagrodą w konkursie jest dofinansowanie wyjazdu na symulację posiedzeń „komisji parlamentarnych” oraz „posiedzenia plenarnego”. Ponieważ dyskutanci pochodzą z różnych krajów, ważna jest umiejętność komunikowania się w języku obcym. Debaty odbywają się zwykle w języku angielskim lub francuskim.

Szczegółowe informacje na temat konkursu Euroscola znajdują się na stronie: https://euroscola.pl

 

MENU PODMIOTOWE

MENU PRZEDMIOTOWE

INFORMACJE INNE

OGŁOSZENIA