17.10.2019

Ślubowanie klas pierwszych

14 października w Dzień Edukacji Narodowej w obecności patronów szkoły Żołnierzy Armii Krajowej ,,Żywiciel”, dyrekcji, nauczycieli, swoich kolegów i koleżanek uczniowie klas pierwszych z pełną powagą i szacunkiem do tradycji złożyli na sztandar szkoły ślubowanie. Po uroczystym ślubowaniu odbyła się część artystyczna przygotowana przez utalentowaną młodzież naszej szkoły pod czujnym okiem Pani Joanny Pliszki oraz Pani Anny Ulkowskiej - Skiepko. Podczas przedstawienia zostały nam przypomniane chwytające za serca wiersze z okresu II wojny światowej. Na zakończenie nie obyło się bez wzruszeń, kiedy to została odśpiewana piękna piosenka pt: ,, Miasto” z filmu ,,Miasto 44”.

Krzysztof Kamil Baczyński w utworze pt. „Pokolenie” napisał przejmujące słowa: „…czy nam postawią, z litości chociaż, nad grobem krzyż”. Wzorowa postawa naszej społeczności szkolnej podczas uroczystości ślubowania potwierdziła, że powstańcy nie muszą się martwić, iż zostaną niedocenieni. Wszyscy swoim zaangażowaniem, skupieniem, piękną oprawą artystyczną przekonali, że wartości wyznawane przez pokolenie Kolumbów są nadal aktualne.