GODŁO POLSKI

AKTUALNOŚCI

Archiwum

15.10.2019

PRAKTYKI W SEWILLI – TYDZIEŃ CZWARTY

Wszystko co dobre, szybko się kończy...

Ostatni tydzień rozpoczął się nam bardzo spokojnie, ponieważ zwiedziliśmy już wszystkie atrakcje, które miała nam do zaoferowania urokliwa Sewilla. Czas wolny po praktykach mogliśmy więc poświęcić na odpoczynek w akademiku lub na poszukiwaniu pamiątek dla rodzin i przyjaciół.

Odskocznią od dotychczasowej rutyny był czwartek – odwiedziliśmy wtedy tutejsze liceum. Zaproszeni na szkolną aulę, gdzie podzielono nas na dwuosobowe grupy, spotkaliśmy hiszpańskich uczniów. Do każdej z grupek przydzielono kilku z nich, a wtedy wspólne dyskusje rozpoczęły się na dobre. W trakcie rozmów mieliśmy okazję poznać różnice i podobieństwa między naszymi krajami. Dowiedzieliśmy się również o pasjach, formach spędzania wolnego czasu, a nawet planach na przyszłość naszych o trzy lata młodszych kolegów i koleżanek. Co jakiś czas następowała międzygrupowa wymiana, co umożliwiło nam poznanie wielu osób w naprawdę krótkim czasie.

Później udaliśmy się na ostatnie zajęcia z Octaviem. Dokonaliśmy na nich finalnych zmian i poprawek naszych dronów, a następnie przeprowadziliśmy ostateczne przymiarki przed ich piątkowymi lotami. Tego dnia, w ramach podziękowania za 4 tygodnie owocnej pracy, wręczyliśmy Octaviowi obszerny komiks z podpisami od nas wszystkich. Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę, ponieważ czytanie komiksów jest dla niego jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu ;)

Aż w końcu nadszedł piątek, który był dla nas zwieńczeniem całego projektu. To najbardziej wyczekiwany przez nas dzień - dzień lotów designerskimi dronami! Udaliśmy się na oddalone od zabudowań przygotowane specjalnie do tego miejsce. Tam Jorge i Octavio rozstawili niezbędny sprzęt: pole startowe, laptop, który umożliwił nam uruchomienie zaprojektowanych przez nas wcześniej misji, oraz namiot, żeby osoby czekające na swoją kolej nie musiały stać na słońcu. Rozpoczęliśmy od latania manualnego – było to okazją do pokazania, czego dotychczas nauczyliśmy się podczas treningów w symulatorze. Później przełączyliśmy drony na tryb automatyczny. Dzięki temu mogliśmy podziwiać, jak wykonują one zaprogramowane wcześniej manewry. Miłym zaskoczeniem na koniec było to, że firma Dronetools przygotowała dla nas małą loterię, w której główną nagrodą był dron.

Po południu spotkaliśmy się z naszym koordynatorem Kubą, który wręczył nam certyfikaty potwierdzające odbycie praktyk. Podzieliliśmy się z nim naszymi przeżyciami i opiniami z czterech tygodni.

Nasz czas w Sewilli właśnie dobiegł końca. Miniony miesiąc był dla nas niesamowitą przygodą – zarówno szansą do poznania kultury innego kraju, jak i zdobycia niemałego doświadczenia zawodowego. Bogatsi o nową wiedzę i przeżycia zadowoleni wracamy do Polski. Jesteśmy przekonani, że czas tu spędzony pozostanie dla nas niezapomniany, a Was zachęcamy do nauki – wziąć udział w projekcie jest naprawdę warto :)

Relację opracowali Dawid Swojak i Kinga Przybysz.
DZIĘKI PRAKTYKOM W SEWILLI...

- ... uwierzyłam w swoje możliwości techniczne, otworzyłam się na nowe opcje rozwoju pod względem informatycznym; drony są super!

Agnieszka

- ... nauczyłem się kompletnie nowych rzeczy, poznałem ciekawy pomysł na biznes i jak go realizować.

Dawid

- ... jestem w stanie samodzielnie zbudować i skonfigurować drona.

Julia

- ... poznałem prawdziwą gościnność Hiszpanii!

Mikołaj

W SEWILLI NAJBARDZIEJ SPODOBAŁO MI SIĘ TO, ŻE...

-... panuje tu wspaniała atmosfera!

Norbert

-...nawet nieznajomi są tu twoimi przyjaciółmi.

Mikołaj

-... ludzie są tu przesympatyczni!

Kinga

-... jest tu dużo zabytków.

Konstanty

-...poszliśmy na wspólne gotowanie paelli.

Damian

Zobacz fotoreportaż.