3.10.2019

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej upamiętniającej akcje żołnierzy Kedywu II Obwodu AK ,,Żywiciel”

26 września 2019 r. przy ul. Skaryszewskiej 2 w Warszawie odbyły się uroczystości odsłonięcia oraz poświęcenia tablicy w hołdzie Żołnierzom 229. Plutonu 9. Kompanii dywersyjnej „Żniwiarz” Kedywu obwodu II Żoliborz „Żywiciel” Okręgu Warszawa Armii Krajowej, którzy 8 czerwca 1944 r. u zbiegu ulic Skaryszewskiej i Targowej, wykonując wyrok państwa podziemnego za prześladowania i brutalne represje wobec ludności polskiej, zastrzelili Eugena Bollongino – komendanta niemieckiego obozu przejściowego dla polskich robotników przymusowych przy Skaryszewskiej 8. Społeczność naszej szkoły podczas uroczystości reprezentowali uczniowie z klasy 2e, 2h, 2i. Został wystawiony poczet sztandarowy oraz złożony wieniec pod tablicą.