Wspomnienia o rtm. Witoldzie Pileckim

06.06.2019 w ramach The Zajączek Discussion Club odbyło się spotkanie poświęcone Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu poprowadzone przez p. Marka Łaszczyńskiego z Instytutu Pamięci Narodowej. Powodem zorganizowania debaty historycznej była wystawa przybliżająca sylwetkę Rotmistrza, którą od 23 maja można oglądać w holu naszej szkoły.

Pan Marcin Łaszczyński opowiadał nam o heroizmie Rotmistrza, o jego człowieczeństwie, o pokoleniu tych, dla których słowo Ojczyzna było dobrem najwyższym i o następnych pokoleniach starających się tę najcenniejszą wartość dla Polaków chronić i czcić.

Zapraszamy na kolejne debaty, nie tylko historyczne z okazji wystaw i innych wydarzeń w naszej szkole, w następnym roku szkolnym. See You next year!