2.04.2019

Wycieczka do Huty Warszawa

28 marca została zorganizowana wycieczka do Huty Warszawa (ArcelorMittal), w której uczestniczyli uczniowie klasy 3B wraz z opiekunami p. Adamem Gałachem, i p. Pawłem Sapunem. Na miejscu nasi uczniowie mogli zapoznać się z realizowanymi w hucie procesami technologicznymi, w szczególności poznawali urządzenia automatyki sterujące produkcją. Huta Warszawa jako jedna z najnowocześniejszych hut elektrycznych w Europie, wytwarza ponad 570 tysięcy ton stali rocznie w 500 różnych gatunkach. Części z nich nie potrafi wyprodukować żadna inna huta w Polsce. Firma szczyci się tym, że co drugi samochód w Europie zawiera stal wyprodukowaną na Bielanach. Huta jest największym zakładem recyklingu w Warszawie. Rocznie zamienia ponad 650 tysięcy ton złomu w stal wysokiej jakości.

Na pewno cennym doświadczeniem dla przyszłych techników było skonfrontowanie wiedzy zdobytej w szkole z praktycznym zastosowaniem urządzeń pracujących w dużej fabryce. Nasi uczniowie będą również mieli możliwość odbycia miesięcznych praktyk w tym zakładzie pracy.