2.04.2019

Turniej kostki Rubika

Dnia 29 marca 2019 r. w klubie szkolnym ZSEiL odbyły się szkolne zawody w układaniu kostki Rubika na czas w ramach wewnątrzszkolnego projektu Passion Fashion (Moda na pasje). W zawodach i poprzedzającym je sparingu miłośników układania kostki Rubika brało udział 7 uczniów ZSEiL, z różnych oddziałów klasowych. W tym roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród widowni, która licznie zgromadziła się w klubie szkolnym by wspierać jego zawodników. Uczestnicy konkursu korzystali ze sprzętu firmy SpeedCube. Firma użyczyła nam profesjonalnych mat i timerów, dzięki którym mieliśmy profesjonalne stanowiska do mierzenia czasu.

Przeprowadzone zostały dwie tury konkursu i w nich został zmierzony najlepszy czas układania. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Szmaus z klasy 3e z czasem 21,40 sekund, drugie – Karol Kołakowski z klasy 2f (29,75 sekundy), a trzecie Marcin Załuga - z klasy 2f (31,65 sekundy).

Wszystkim uczestnikom i nagrodzonym zwycięzcom gratulujemy!

Dziękujemy firmie SpeedCube za kolejny rok współpracy w zakresie dostarczenia sprzętu na szkolne zawody w układaniu kostki Rubika.