7.03.2019

Święto Szkoły 2019

Święto szkoły rozpoczęliśmy tradycyjnie od zmierzenia się z polską ortografią. Była to już 16. edycja ogólnoszkolnego dyktanda, które przygotowują p. A. Ouarghi i p. M. Suska.

Niebywałe, ale już 24. raz w historii szkoły w ramach święta szkoły rozegrany został turniej tenisa stołowego o Puchar Dyrektora ZSE i L. Organizatorami imprezy byli: p. E. Krajewska, p. J. Wesołowska i p. M. Jamroz.

I miejsce wywalczył Jakub Kamiński z kl. 3e (drugi raz z rzędu!)

II miejsce – Adrian Płochocki z kl. 3c

III miejsce – Kacper Król z kl. 1d

Po raz 10. odbyły się także rozgrywki finałowe turnieju szachowego, w którym ogółem od września do marca wzięło udział 30 uczniów. Odbywały się one pod kierunkiem p. G. Bogdalina. Wyniki w tym roku wyglądały następująco:

I miejsce – Mateusz Kryński, kl. 3b

II miejsce – Mateusz Szmaus, kl. 3e

III miejsce – Arkadiusz Tomaszewski, kl. 3d

Finałowym rozgrywkom towarzyszyła prezentacja książek o tematyce szachowej będących w zasobach szkolnej biblioteki.

Klasy pierwsze mogły sprawdzić swoją wiedzę o Unii Europejskiej w przygotowanym specjalnie przez p. O. Urbańską i p. S. Chmiel quizie. W jury konkursy była p. M. Januszewska.

I miejsce zajęli ucz. z kl. 1d - Adam Łukasiewicz, Szymon Goska i Maciej Majerczyk

II miejsce – ucz. z kl. 1h: Robert Wach, Jakub Ludwin, Mateusz Tarsała

III miejsce – ucz. z kl. 1j: Dominik Szczęsny, Dominik Sieczka, Sebastian Jackiewicz

W nawiązaniu do tradycji z dni technika pozostałe imprezy okolicznościowe przygotowali już sami uczniowie pod nadzorem opiekunów:

1. Jakub Półgęsek z kl. 4g przygotował i zaprezentował filmowy reportaż o Patronie: Żołnierzach Żywiciela (opiekun: p. S. Kwaśnik).
  2. O drukarce 3D opowiadał konstruktor Jakub Choroś z kl. 2a (opiekun: p. I. Kubicka-Zaczkowska).
  3. Jakub Półgęsek i Karol Łaszanowski z 4g oraz M. Ślęzak z 4e udzielali fachowych informacji o sieciach wi-fi (opiekun: p. I. Kubicka-Zaczkowska).
  4. Pogadankę na temat krótkofalarstwa wygłosił praktyk (z certyfikatem) Mateusz Wiesiołek z kl. 2b (opiekun: p. M. Suska).
  5. Złamanie kodu Enigmy przez polskich matematyków kryptologów przybliżyli: Mikołaj Jurkiewicz, Szymon Domański i Dawid Swojak z kl. 3e (opiekun: p. M. Suska).
  6. Savior-vivre w praktyce zademonstrowali: Kinga Przybysz, Szymon Domański i Mikołaj Jurkiewicz z kl. 3e (opiekun: p. I. Godlewska-Binio i p. A. Ulkowska-Skiepko).
    W ramach tych przedsięwzięć odbyły się również konkursy dla publiczności. Można było w nagrodę otrzymać coś słodkiego.
  7. Szóstka zapaleńców z kl. 4e ( Aleksandra Adrjańska, Mateusz Ślezak, Jakub Szeląg i Jan Szymczak) i 4g (Jakub Półgęsek i Karol Łaszanowski) zorganizowała na II piętrze strefę retro, gdzie inni zapaleńcy mogli przez cały dzień grać w stare gry (opiekun: p. I. Kubicka-Zaczkowska). Zorganizowali oni również głosowanie w kategorii: Nauczyciel, którego zapamiętam najbardziej. Oto wyniki:

I miejsce – p. T. Nizioł (49 głosów)

II miejsce – p. A. Staszewska (48 głosów)

III miejsce – p. P. Słomkowski (25 głosów)

Z inicjatywy uczniów kl. 2b (Mikołaja Iwaniuka i Marcina Wyszyńskiego) ogłoszony został na święto szkoły konkurs filmowy w kategoriach: I. Zajączek w obiektywie, II. Żołnierze Żywiciela.

Nagrodę jury przyznało tylko w kat. II. Zwycięzcą został ucz. kl. 4a Piotr Heller.

Nowością w naszej szkole było rozegranie szkolnej gry terenowej. Pomysłodawcą przedsięwzięcia, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, był Maksym Zolotarevskyi z kl. 2c.

Do zabawy zgłosiło się 19 klas:

1a, 1c, 1d, 1e, 1f, 1h, 1j, 2a, 2b, 2c, 2e, 2f, 2i, 2j, 3c, 2d, 3e, 3i, 3j.

Pytania układało 18 nauczycieli: p. G. Elas, p. M. Regucka, p. M. Suska, p. A. Ulkowska-Skiepko, p. E. Gruszko, p. J. Cwyl, p. K. Sabik-Józefowicz, p. K. Siudowska, p. D. Wróbel, p. E. Kowalewska, p. G. Szum, p. M. Jarocha, p. I. Kubicka-Zaczkowska, p. P. Kulesza, p. P. Zdanowicz, p. A. Gałach, p. Ł. Dzikielewski oraz p. P. Gołdak.

W każdej z 15 kategorii można było zdobyć 5 pkt.; łącznie – 75 pkt.

Koordynatorem gry była p. E. Gruszko, a współorganizatorami: p. I. Kubicka-Zaczkowska i p. M. Suska.

Podajemy ranking 10 najlepszych klas:

I miejsce – 2i VI miejsce – 1d
II miejsce – 3d VII miejsce – 2c
III miejsce – 1f VIII miejsce – 1e
V miejsce – 1c X miejsce – 2f

Na zakończenie dnia Pani dyrektor Halina Szczur pogratulowała zwycięzcom wszystkich konkursów i wręczyła nagrody. My również gratulujemy!

Nagrody i słodycze ufundowała Rada Rodziców, za które bardzo dziękujemy!