5.03.2019

Uroczystości pod pomnikiem rtm. Witolda Pileckiego

W sobotę 2 marca w ramach obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych pod pomnikiem rtm. Witolda Pileckiego na Żoliborzu w Al. Wojska Polskiego odbyła się uroczystość upamiętniająca bohaterską postawę niezłomnego oficera Armii Krajowej. Uroczystość przebiegała według ceremoniału wojskowej asysty honorowej. Rozpoczęła się od odśpiewania hymnu Polski. Następnie głos zabrali Burmistrz Żoliborza - pan Paweł Michalec oraz Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego – pan Adam Buława. Pan Burmistrz podkreślił, że mamy szczęście żyć w czasach, kiedy nie trzeba dawać aż takich dowodów bohaterstwa jak rtm. Pilecki, jesteśmy jednak zobowiązani do pielęgnowania pamięci o nim oraz do dawania dowodów bohaterstwa w wymiarze dnia codziennego w pracy na rzecz wspólnego dobra ponad podziałami.

Społeczność naszej szkoły podczas uroczystości reprezentował poczet sztandarowy, w którym godnie wystąpili uczniowie klasy 3h.