Czytanie Przedwiośnia

Już trzeci raz spotkaliśmy się z żywym słowem wielkich polskich twórców. Po ubiegłorocznym „Czytaniu Wesela”, które rozpoczęło w naszej szkole obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, tym razem przyszła kolej na Stefana Żeromskiego.

W klubie szkolnym odbyła się inscenizacja wybranych fragmentów Przedwiośnia połączona z konkursem literackim dla klas czwartych. Oprócz aktorskiego odczytania fragmentów powieści oraz wyświetlenia scen adaptacji filmowej na jej podstawie, odbył się quiz znajomości treści utworu S. Żeromskiego.

Sala była pełna tegorocznych maturzystów, którzy z zainteresowaniem przyjęli występ swoich kolegów i aktywnie uczestniczyli w zorganizowanym dla nich konkursie.

W przedsięwzięciu udział wzięli:

• Kinga Przybysz, Kasia Adamczewska z kl. 3e, Hania Banaś, Ola Białas, Kasia Węgorzewska z kl.4e, Piotr Heller, Jakub Ceckowski z kl.4a, Michał Siatkowski, Szymon Pałyga z kl. 4f, Artur Okuniewicz, Konrad Ligaj z kl.4d;
  • Krzysiek Dobrzyniecki i Adam Majewski z kl.4d, którzy przygotowali prezentację z fragmentami filmu w reż. Filipa Bajona oraz zdjęciami historycznymi;
  • słodycze rozdali: Agnieszka Gorzowska i Maciek Jędrych;
  • pani profesor Marzena Suska, która czuwała nad całością i przygotowała słodkie nagrody;
  • pani profesor Agnieszka Ouarghi jako scenarzysta i reżyser;

Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie kolejnej udanej lekcji polskiego.